اعلام حریق

سیستم اعلام حریق از نظر حفاظتی

انواع اعلام حریق

یکی از مهم ترین تجهیزات های ایمنی، سیستم های اعلام حریق می باشند که نقش به سزایی در اطفا و خاموش کردن آتش دارند. ما با کمک سیستم های اعلام حریق می توانیم در اسرع وقت بدون این که کم ترین آسیب مالی و همچنین جانی را متضرر شویم، خاموش کنیم.

این هشدار دهنده های فوق هوشمند و پیشرفته با هشدار دادن به موقع و سریع آتش سوزی موجب جلوگیری از خطر آتش سوزی گسترده شده و به ما کمک می کنند تا خطرات ناشی از آن را به حداقل برسانیم. سیستم های اعلام حریق انواع متفاوتی دارند. در ادامه مطلب قصد داریم انواع سیستم اعلام حریق ار نظر محافظتی را معرفی کنیم.

دسته بندی سیستم اعلام حریق از نظر حفاظتی

سیستم های اعلام حریق را می توانمی به چند روش مختلف دسته بندی کرده و در گروه های مختلف قرار دهیم. لاکن یکی از مهم ترین دسته بندی ها از نظر محافظتی می باشدکه این دسته، خود نیز به دو بخش عمده نیز تقسیم بندی می شود.

  1. سیستم های حفاظت از اموال:

از سیستم های اعلام حریق محافظت از اموا، اغلب در مکان هایی که رفت و آمد انسان ها بسیار کم است، استفاده می کنند. چرا که کارایی این سیستم بیشتر در جا هایی است که تجهیزات، وسایل و ابزار آلات و ….. قرار دارند و به همین خاطر احتمال به خطر افتادن جان انسان در آتش سوزی بسیار کمتر است و اگر محافظت از این تجهیزات صورت نگیرد، به خطر افتادن دیگر بخش ها نیز بسیار بیشتر است.

لازم به ذکر است که از این نوع سیستم اغلب در مکان هایی ماننده کارخانه ها، اتاق های سرور، انبار پارچه و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

  1. سیستم های محافظت از جان اشخاص:

امروزه به دلیل هوشمند بودن سیتم های اعلام حریق، به گونه ایی طراحی و تنظیم شده اند که هر دو هدف را مورد بررسی قرار داده تا نیازی به استفاده چند نوع سیستم در هر مکان نباشد.

سیستم های اعلام حریق محافظت از جان اشخاص نیز به خودی خود عملکرد متفاوتی دارند و با توجه خطراتی که در هر بخش صورت می گیرد را اعلام کرده و هشدار می دهد.

اما همانطور که گفتیم امروزه کمتر سیستمی دیده می شود که تنها یک کار را انجام داده و فقط خطر یک بخش را گذارش دهد.

 

شرکت آتشبان یکی از معتبر ترین و قدر ترین شرکت هایی است که در زمینه ساخت، نصب و اجرای سیستم های اعلام حریق در سر تا سر ایران فعالیت گسترده ایی دارد.

شرکت آتشبان با در نظر گرفتن بهترین و مجرب ترین کارشناسان در زمینه سیستم های اعلام حریق آماده خدمات رسانی و همچنین مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد.

جهت ارتباط با کارشناسان شرکت آتشبان، با ما تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *